Konec hodných kluků a holek v Čechách

Maska “hodného kluka a holky” – všichni ji známe…, všichni jsme si ji nějakou dobu nasazovali…, takhle jsme byli vychováni…, ale pojďme si nalít čistého vína… čeho je moc, toho je příliš!

Pod touhle na první pohled nevinnou a společensky přijatelnou maskou se skrývá pěkná manipulace.

Milí hodní kluci a holky, já vím, že jste se tak nenarodili, že vás to naučili, ale už je na čase z této role vyjít, protože v dospělém věku je to manipulace s velkým M převlečená do slušivého kabátku, který se společnosti stále ještě líbí a podporuje jej. Ostatně můžeme to teď vidět na každém kroku.

Jak se poznají hodní kluci a holky?

  • odpovídají ANO, i když myslí NE,
  • říkají vždy to, co chce slyšet ten druhý,
  • vždycky vyhoví – nikdy není s ničím problém,
  • vždy odpoví “správně” – neutrálně tak, aby se nikoho nedotkli,
  • za každou cenu drží své emoce a pocity pod pokličkou,
  • nikdy neprojeví své pravé Já,
  • zdá se, že jsou neustále dobře naladění a v pohodě,
  • než by udělali “nepopulární” krok, raději se stáhnout a schovají, nezvednou telefon, sejdou vám z očí… apod.

Problém hodných kluků a holek je v tom, že vlastně nikdy nevíte, na čem u nich doopravdy jste. Neznáte jejich skutečný názor. Nevíte, jak se ve skutečnosti cítí. Nepustí ven PRAVDU a o to tady jde.

Je to falešné. Je to neupřímné. Je to LEŽ.

Bohužel si to velmi často neuvědomují, protože žijí v iluzi toho, že jsou tady pro druhé, že se takto chovají kvůli těm druhým a tím jim pomáhají, protože… když se jich nedotknou, když je nenaštvou…, tak jim neublíží.

Jenže…

Milé hodné holky a kluci, tohle je ta manipulace. Tím, že nejste sami sebou, ubližujete sobě a ubližujete druhým. Neukazujete jim pravdu. Manipulujete se sebou a manipulujete s druhými. Vodíte je za nos, stejně jako sebe.
Máte pocit, že jste tady pro druhé, že musíte udělat cokoliv, jen abyste se druhým zalíbili, aby vás druzí ocenili a že pokud byste ukázali to, jací ve skutečnosti jste, zůstanete sami. Neuvědomujete si, že sami už jste, protože nikdo nezná vaši pravou tvář.

Je třeba si uvědomit, že CO DÁVÁME, TO TAKÉ DOSTÁVÁME. Jestliže nejsem sám(a) sebou, potlačuju se a vysílám ven lež, nemůžu se divit, že mi ostatní lžou. 

Tak už to pojďme zabalit! 

Cokoliv není pravdivé, stejně jednou vyleze na povrch. 

Není možné se schovávat donekonečna. 

Manipulací bylo více než dost!