Seriál partnerské vztahy: Mám hodného muže, ale nebaví mě to!

Fůra žen by vám ho mohla závidět… je prostě skvělý! 

Sympaťák od pohledu, milý, věčně dobře naladěný a v pohodě, se vším si ví rady, dokáže podpořit, o děti se postará a snad to zvládá lépe než vy, v domácnosti pomůže, vydělá dostatek peněz…. Všechno, co vám na očích vidí, to vám splní! 

Kamarádky vám jen závidí! Je to prostě báječný hodný chlap!

Ale vy… vy uvnitř trpíte, vaří se ve vás krev a nejraději byste ho někdy praštila! 

Je tak hodný, že máte chuť jej provokovat a zatřást s ním: „Panebože, chovej se na chvíli normálně!“

Trápí vás výčitky: „On je tak úžasný, měla bych si ho vážit a měla bych být šťastná, ale nejsem!“

Váš pocit je naprosto v pořádku!

………………………….

Gratuluji vám, máte co do činění s HODNÝM CHLAPCEM a není náhoda, že vedle vás je.

Dost často se totiž stává, že žena začne na sobě pracovat, začne se pomalu vnitřně osamostatňovat, dotýkat se své síly a opouštět „hodnou holku“ a NAJEDNOU ji její „hodný“ muž začne iritovat. 

Do té doby vám to nevadilo, ale teď… TEĎ je to s ním k nevydrženía hlavou vám lítají myšlenky o rozchodu. 

Nebojte, s velkou pravděpodobností to nebude tak horké…Proč vás to ale tak vnitřně dráždí?

1.možnost – Partner vám zrcadlí kus vaší „hodné holky“

Čím více vás nasírá jeho „hodnost“, tím více nepřijímáte tu hodnou holku uvnitř vás, např. štve vás na partnerovi, že se vám přizpůsobuje, podléhá vašim názorům a neudělá nic podle sebe… kde to děláte vy?

Komu a kde se přizpůsobujete? Kde v životě nežijete podle sebe, ale podle názoru a pravidel jiných?

2. možnost – Jste na cestě a partner ještě ne

Na cestě svého rozvoje jste se dotkla své síly a opouštíte hodnou holku, a protože je člověk od přírody netrpělivý, chcete rychle, ať vás ten druhý dožene – „Já jsem se změnila, tak ty se rychle změň taky.“

Cítíte ve svém nitru, že partner není v souladu sám se sebou, a proto se vám přizpůsobuje (s velkou pravděpodobností jste to dělala podobně), a protože jste se posunula, tak vás to irituje.

Je třeba si uvědomit jednu velmi podstatnou věc – NEMŮŽETE PŘEJÍMAT ZA NIKOHO ZODPOVĚDNOST A OVLIVŇOVAT JEHO CESTU, byť je to váš nejbližší člověk. Je to velmi nepokorné vůči cestě toho druhého.


Pokud se partnerova duše chce vymanit z role hodného kluka, dříve či později se tak stane, neurychlíte to ale tlakem, ba právě naopak.

Jedinou cestou je pomyslně se uzavřít do své bubliny a „hledět si svého“, dál jít po své cestě, dál se oprošťovat od svých omezení, jít vstříc k vlastní svobodě a lásce. Pokud je to i partnerova, nemůže ji minout a dříve či později se stejně přidá.


3. možnost – Vaše cesta není shodná s cestou vašeho partnera 

Byť se to v této době může zdát jako pravidlo – druhý mi nevyhovuje, neladí nám to, nefunguje to, rozcházíme se… nemusí to tak být!

Vidíme to dnes jednak proto, že vztahy byly zakládány bohužel častokrát ne na základě lásky, ale buď na závislosti, z ekonomických důvodů nebo z důvodu „naši říkali, že tenhle je pro mě vhodný“, „nikoho jiného bych stejně nenašla“ atd.

Je jasné, že v těchto případech a dnešních podmínkách, kdy je na transformaci vztahů kladen obrovský tlak, tohle nemůže vydržet.

Pak je tady ale další skupina vztahů (a není jich rozhodně málo, v mé praxi např. převyšují), které mají dobrý základ,jen to v praktickém životě skřípe, dochází ke krizím a začnou se točit ve spirále, kde řeší pořád ty stejné problémy a pomalu se zabíjejí city. Je to proto, jak už jsem psala výše, na vztahy je teď kladen obrovský tlak a většina z nás neví, co s tím.

V tomhle případě je prima nechat si pomoct, pokud je to i vás případ, klidně mi napište na lucie@lucievalcharova.cza můžeme se na to společně podívat, protože super je vědět, že cesta z této spirály existuje!Vztahy z této skupiny mají velkou perspektivu ke zlepšení a sdílení společné cesty.

Ve svém důsledku je to opravdu jedno, protože jsme tady každý sám za sebe a vztah – to, že sdílím s někým společnou cestu, je opravdový bonus k životu, který primárně nemá sloužit k trápení, bolesti, závislosti, boji,…

Jsme generací, která skrze vztahy (a především skrze vztah sám(a) k sobě!) prokopává cestu k bezpodmínečné Lásce, tam je nová cesta, kterou je potřeba se ubírat.

A ano… místy je to pěkná makačka a v podstatě full-time job!

Přeji vám hodně síly a odhodlání na této cestě!